Balkony Nowy Sącz

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z przyrodą. Rzecz jasna, możemy otwierać okna i wpuszczać jak najwięcej powietrza, niemniej jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wypicie kawy w ogrodzie albo zwyczajna chwila spoczynku na łonie natury.
Wyłącznym ratunkiem, kiedy chcemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając równocześnie kilkanaście pięter są balkony. Zapewniają nam namiastkę przebywania na ożywczym powietrzu. Niektórzy bardzo kochają balkony. Naturalnie, jeśli jest z nich przyjemny pejzaż. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, gdy rezydujemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających aut, co całkiem często zdarza się w wiekowych kamienicach w centrum miast. Ale kiedy balkon wychodzi np. na park bądź chociażby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, niekiedy po prawdzie miło jest wziąć krzesełko, gazetę bądź ukochaną książkę a przy tym przysiąść na balkonie. Przy bloku raczej lichym rozwiązaniem jest wzięcie krzesła i ustawienie go w pobliżu wejścia na klatkę, aby posiedzieć na świeżym powietrzu. Balkon daje nam taką sposobność bez zbytniego zadręczania się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, które możemy spotkać gdy żyjemy na parterze. Są one już znacznie bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami a przy tym poprosić przyjaciół, a także posadzić kwiatki. Jeżeli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany zdołamy nawet rozpalić grilla. Tarasy w wielu przypadkach są również konstruowane przy domkach jednorodzinnych, żeby nieznacznie przyozdobić wizerunek ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.