Balkony Sopot

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z przyrodą. Oczywiście, możemy otwierać okna oraz wpuszczać jak najwięcej powietrza, jednakże nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wypicie kawusi w ogrodzie bądź typowa chwila wypoczynku na łonie natury.
Wyłącznym ratunkiem, gdy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając równocześnie kilkanaście pięter są balkony. Dostarczają nam namiastkę przebywania na świeżym powietrzu. Niektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Rzecz jasna, jeśli jest z nich słodki krajobraz. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, gdy rezydujemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających samochodów, co dosyć często zdarza się w sędziwych kamienicach w centrum miast. Jednakże kiedy balkon wychodzi np. na park czy choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, nieraz po prawdzie miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy też ulubioną książkę a przy tym zasiąść na balkonie. Przy bloku trochę słabym wyjściem jest wzięcie krzesła a przy tym ustawienie go nieopodal wejścia na klatkę, aby posiedzieć na orzeźwiającym powietrzu. Balkon daje nam taką alternatywę bez przesadnego dręczenia się.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem są tarasy, jakie jesteśmy w stanie zastać gdy rezydujemy na parterze. Są one już w znacznym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami oraz zaprosić przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie zakazy będziemy mogli nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są też wznoszone przy domkach jednorodzinnych, żeby trochę wzbogacić prezencję ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.